Renesas 8N3SV76LC-0100CDI
Renesas 8N3SV76LC-0100CDI
Renesas 8N3SV76LC-0100CDI
Manufacturer No:
8N3SV76LC-0100CDI
Description:
VCXO Programmable Timers FemtoClock® NG Series IDT8N3SV76LC 100MHz 6-CLCC
Shipped from:HK Warehouse
Expected Shipping:Thu, May 14 - Fri, May 15, 2026
8N3SV76LC-0100CDI Information
  • Operating Temperature
  • -40°C~85°C
  • Voltage - Supply
  • 2.375V~2.625V
  • Frequency
  • 100MHz
  • Parameter
  • Base Part Number
  • IDT8N3SV76LC
  • Current - Supply
  • 120mA
  • RoHS Status
  • RoHS Compliant
8N3SV76LC-0100CDI Overview
It is enclosed in the 6-CLCC packaging along with the digital timer. In this case, the frequency of the programmable timer is set to 100MHz.It is used to pack in Tray case. The recommended mounting type is Surface Mount.2.375V~2.625V can be supplied as a voltage by the programmable timer.The type of chips can be divided into VCXO. The operating temperature of this timer clock is -40°C~85°C. To keep the clock timer's supply current at 120mA. The FemtoClock® NG relates to the digital timer's series. It is based on IDT8N3SV76LC.
8N3SV76LC-0100CDI Features
Operate frequency at 100MHz
Package / Case: Tray
Mounting Type:Surface Mount
Current - Supply?120mA