MURATA 7BB-41-2CL0
MURATA 7BB-41-2CL0
MURATA 7BB-41-2CL0
Manufacturer No:
7BB-41-2CL0
Manufacturer:
MURATA
Package:
Description:
BUZZER ELEMENT FDBK 2.2KHZ 41MM
Shipped from:HK Warehouse
Expected Shipping:Thu, May 14 - Fri, May 15, 2026
7BB-41-2CL0 Information
  • Type
  • Parameter
  • Mfr
  • Murata Electronics
  • Series
  • 7BB
  • Package
  • Bulk
  • Product Status
  • Active
  • Frequency
  • 2.2 kHz
  • Type
  • Feedback
  • Impedance
  • 350 Ohms
  • Capacitance @ Frequency
  • 24000pF @ 1kHz
  • Operating Temperature
  • -20°C ~ 70°C
  • Size / Dimension
  • 1.614" Dia (41.00mm)