MURATA 7BB-35-3L0
MURATA 7BB-35-3L0
MURATA 7BB-35-3L0
Manufacturer No:
7BB-35-3L0
Package:
200
Description:
BUZZER ELEMENT STD 2.8KHZ 35MM
Shipped from:HK Warehouse
Expected Shipping:Thu, May 14 - Fri, May 15, 2026
7BB-35-3L0 Information
  • Frequency
  • 2.8 kHz
  • Type
  • Standard
  • Impedance
  • 200 Ohms
  • Capacitance @ Frequency
  • 30000pF @ 1kHz
  • Size / Dimension
  • 1.378" Dia (35.00mm)