MURATA 7BB-35-3CL0
MURATA 7BB-35-3CL0
Manufacturer No:
7BB-35-3CL0
Description:
BUZZER ELEMENT FDBK 2.8KHZ 35MM
Shipped from:HK Warehouse
Expected Shipping:Thu, May 14 - Fri, May 15, 2026
7BB-35-3CL0 Information
  • Product Status
  • Obsolete
  • Frequency
  • 2.8 kHz
  • Type
  • Feedback
  • Impedance
  • 200 Ohms
  • Capacitance @ Frequency
  • 26000pF @ 1kHz
  • Operating Temperature
  • -20°C ~ 70°C
  • Size / Dimension
  • 1.378" Dia (35.00mm)