MURATA 7BB-27-4L0
MURATA 7BB-27-4L0
MURATA 7BB-27-4L0
Manufacturer No:
7BB-27-4L0
Package:
300
Description:
BUZZER ELEMENT STD 4.6KHZ 27MM
Shipped from:HK Warehouse
Expected Shipping:Thu, May 14 - Fri, May 15, 2026
7BB-27-4L0 Information
  • Frequency
  • 4.6 kHz
  • Type
  • Standard
  • Impedance
  • 300 Ohms
  • Capacitance @ Frequency
  • 20000pF @ 1kHz
  • Size / Dimension
  • 1.063" Dia (27.00mm)