MURATA 7BB-27-4CL0
MURATA 7BB-27-4CL0
MURATA 7BB-27-4CL0
Manufacturer No:
7BB-27-4CL0
Description:
BUZZER ELEMENT FDBK 4.6KHZ 27MM
Shipped from:HK Warehouse
Expected Shipping:Fri, May 15 - Sat, May 16, 2026
7BB-27-4CL0 Information
  • Frequency
  • 4.6 kHz
  • Type
  • Feedback
  • Impedance
  • 350 Ohms
  • Capacitance @ Frequency
  • 18000pF @ 1kHz
  • Operating Temperature
  • -20°C ~ 70°C
  • Size / Dimension
  • 1.063" Dia (27.00mm)