MURATA 7BB-15-6L0
MURATA 7BB-15-6L0
MURATA 7BB-15-6L0
Manufacturer No:
7BB-15-6L0
Manufacturer:
MURATA
Package:
Description:
BUZZER ELEMENT STD 6KHZ 15MM
Shipped from:HK Warehouse
Expected Shipping:Thu, May 14 - Fri, May 15, 2026
7BB-15-6L0 Information
  • Type
  • Parameter
  • Mfr
  • Murata Electronics
  • Series
  • 7BB
  • Package
  • Bulk
  • Product Status
  • Obsolete
  • Frequency
  • 6 kHz
  • Type
  • Standard
  • Impedance
  • 1.2 kOhms
  • Capacitance @ Frequency
  • 9500pF @ 1kHz
  • Operating Temperature
  • -20°C ~ 70°C
  • Size / Dimension
  • 0.591" Dia (15.00mm)