Renesas 71V65803S150BQ
Renesas 71V65803S150BQ
Renesas 71V65803S150BQ
Manufacturer No:
71V65803S150BQ
Package:
165-TBGA
Description:
Memory IC IDT71V65803
Shipped from:HK Warehouse
Expected Shipping:Fri, May 15 - Sat, May 16, 2026
71V65803S150BQ Information
  • Factory Lead Time
  • 8 Weeks
  • Mounting Type
  • Surface Mount
  • Package / Case
  • 165-TBGA
  • Supplier Device Package
  • 165-CABGA (13x15)
  • Operating Temperature
  • 0°C~70°C TA
  • Packaging
  • Tray
  • Technology
  • SRAM - Synchronous, SDR (ZBT)
  • Voltage - Supply
  • 3.135V~3.465V
  • Type
  • Parameter
  • Base Part Number
  • IDT71V65803
  • Memory Size
  • 9Mb 512K x 18
  • Memory Type
  • Volatile
  • Clock Frequency
  • 150MHz