Siemens 6SE64002FS026BB0
Manufacturer No:
6SE64002FS026BB0
6SE64002FS026BB0 Information
- Type
- Parameter
- Mounting Type
- Chassis Mount
- Mfr
- Siemens
- Package
- Box
- Product Status
- Active
- Series
- 6SL3202
- Termination Style
- Terminal Block
- Voltage - Rated AC
- 200V, 240V
- Approval Agency
- CE, UL
- Current
- 26 A
- Filter Type
- Single Phase
- Type
- Parameter
- Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral)
- 200 V
- Voltage - Rated AC (Phase to Phase)
- 240 V