Siemens 6EP13342AA010AB0
Siemens 6EP13342AA010AB0
Siemens 6EP13342AA010AB0
Manufacturer No:
6EP13342AA010AB0
Description:
AC/DC CONVERTER 24V 240W
Shipped from:HK Warehouse
Expected Shipping:Sat, May 16 - Sun, May 17, 2026
6EP13342AA010AB0 Information
  • Package
  • Box
  • Type
  • Enclosed
  • Number of Outputs
  • 1
  • Voltage - Input
  • 85 ~ 264 VAC
  • Voltage - Output 1
  • 24V
  • Current - Output 1
  • 10 A
  • Power (Watts)
  • 240W
  • Parameter
  • Applications
  • Industrial, ITE (Commercial)
  • Efficiency
  • 90%
  • Operating Temperature
  • 0°C ~ 60°C
  • Mounting Type
  • Chassis Mount
  • Size / Dimension
  • 4.92" L x 2.76" W x 4.92" H (125.0mm x 70.0mm x 125.0mm)