Siemens 6EP13315BA00
Siemens 6EP13315BA00
Manufacturer No:
6EP13315BA00
Description:
AC/DC DIN RAIL SUPPLY 24V 14W
Shipped from:HK Warehouse
Expected Shipping:Sat, May 16 - Sun, May 17, 2026
6EP13315BA00 Information
  • Package
  • Bulk
  • Input Type
  • AC or DC
  • AC Voltage - Input
  • 100 ~ 230 VAC, 85 ~ 264 VAC
  • DC Voltage - Input (Min)
  • 110V
  • DC Voltage - Input (Max)
  • 300V
  • Voltage - Output 1
  • 24V
  • Current - Output (Max)
  • 600mA
  • Power (Watts)
  • 14W
  • Applications
  • Hazardous Locations, Industrial, ITE (Commercial)
  • Efficiency
  • 82%
  • Operating Temperature
  • -20°C ~ 70°C
  • Features
  • Adjustable Output, IP20, Universal Input
  • Size / Dimension
  • 3.94" L x 0.89" W x 3.15" H (100.0mm x 22.5mm x 80.0mm)