Siemens 6EP13222BA00
Siemens 6EP13222BA00
Manufacturer No:
6EP13222BA00
Description:
AC/DC DIN RAIL SUPPLY 12V
Shipped from:HK Warehouse
Expected Shipping:Sat, May 16 - Sun, May 17, 2026
6EP13222BA00 Information
  • Package
  • Box
  • Product Status
  • Active
  • Input Type
  • AC
  • AC Voltage - Input
  • 85 ~ 132 VAC, 170 ~ 264 VAC
  • Voltage - Output 1
  • 12V
  • Current - Output (Max)
  • 7A
  • Applications
  • Industrial, ITE (Commercial)
  • Efficiency
  • 84%
  • Operating Temperature
  • -25°C ~ 70°C
  • Features
  • Adjustable Output, IP20
  • Size / Dimension
  • 4.72" L x 1.97" W x 4.92" H (120.0mm x 50.0mm x 125.0mm)