Renesas 4HF200000Z3AACUGI8
Renesas 4HF200000Z3AACUGI8
Renesas 4HF200000Z3AACUGI8
Manufacturer No:
4HF200000Z3AACUGI8
Manufacturer:
Renesas
Package:
6-SMD, No Lead
Shipped from:HK Warehouse
Expected Shipping:Thu, May 14 - Fri, May 15, 2026
4HF200000Z3AACUGI8 Information
  • Type
  • Parameter
  • Mounting Type
  • Surface Mount
  • Package / Case
  • 6-SMD, No Lead
  • Operating Temperature
  • -40°C~85°C
  • Packaging
  • Tape & Reel (TR)
  • Series
  • 4HF
  • Size / Dimension
  • 0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
  • Part Status
  • Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
  • 3 (168 Hours)
  • Type
  • XO (Standard)
  • Voltage - Supply
  • 3.3V
  • Parameter
  • Frequency
  • 200MHz
  • Frequency Stability
  • ±50ppm
  • Output
  • LVPECL
  • Function
  • Enable/Disable
  • Base Resonator
  • MEMS
  • Current - Supply (Max)
  • 95mA Typ
  • Height Seated (Max)
  • 0.035 0.90mm