Siemens 3RQ30702SB30
Siemens 3RQ30702SB30
Siemens 3RQ30702SB30
Manufacturer No:
3RQ30702SB30
3RQ30702SB30 Information
  • Siemens
  • Package
  • Box
  • Base Product Number
  • 3RQ3070
  • Series
  • SIRIUS 3RQ3
  • Operating Temperature
  • -25°C ~ 60°C
  • Termination Style
  • Spring Terminal
  • Operate Time
  • 2 ms
  • Coil Voltage
  • 24VAC/DC
  • Switching Voltage
  • 30VDC - Max
  • Release Time
  • 4 ms
  • Contact Rating (Current)
  • 500 mA