Siemens 3RQ30531SG30
Siemens 3RQ30531SG30
Siemens 3RQ30531SG30
Manufacturer No:
3RQ30531SG30
3RQ30531SG30 Information
  • Base Product Number
  • 3RQ3053
  • Operating Temperature
  • -25°C ~ 60°C
  • Termination Style
  • Screw Terminal
  • Operate Time
  • 3 ms
  • Coil Voltage
  • 110 ~ 230VAC/DC
  • Switching Voltage
  • 30VDC - Max
  • Release Time
  • 10 ms
  • Contact Rating (Current)
  • 3 A