Siemens 3RQ30521SM30
Siemens 3RQ30521SM30
Siemens 3RQ30521SM30
Manufacturer No:
3RQ30521SM30
Shipped from:HK Warehouse
Expected Shipping:Sat, May 16 - Sun, May 17, 2026
3RQ30521SM30 Information
  • Siemens
  • Package
  • Box
  • Base Product Number
  • 3RQ3052
  • Series
  • SIRIUS 3RQ3
  • Operating Temperature
  • -25°C ~ 60°C
  • Termination Style
  • Screw Terminal
  • Operate Time
  • 0.2 ms
  • Coil Voltage
  • 24VDC
  • Switching Voltage
  • 30VDC - Max
  • Release Time
  • 0.3 ms
  • Contact Rating (Current)
  • 2 A