Siemens 3RA64001EB42
Siemens 3RA64001EB42
Siemens 3RA64001EB42
Manufacturer No:
3RA64001EB42
Manufacturer:
Siemens
Shipped from:HK Warehouse
Expected Shipping:Sat, May 16 - Sun, May 17, 2026
3RA64001EB42 Information
  • Type
  • Parameter
  • Mounting Type
  • Chassis Mount
  • Mfr
  • Siemens
  • Package
  • Box
  • Product Status
  • Active
  • Series
  • SIRIUS
  • Operating Temperature
  • -20°C ~ 60°C
  • Type
  • Module
  • Voltage - Supply
  • 24VDC
  • Current - Output
  • 32A
  • Voltage - Load
  • 400V
  • Parameter
  • Motor Type
  • AC Motor
  • Control / Drive Type
  • Motor Starter
  • Number of Motors
  • 1
  • Wattage - Load
  • 14914 W