Sanyo 12A01C-TB-E
Sanyo 12A01C-TB-E
Manufacturer No:
12A01C-TB-E
Manufacturer:
Sanyo
Package:
Description:
12V 300mW 500mA Single Bipolar Transistors ROHS
Shipped from:HK Warehouse
Expected Shipping:Thu, May 14 - Fri, May 15, 2026
12A01C-TB-E Information
  • Type
  • Parameter
  • Emitter-Base Voltage(Vebo)
  • 5V
  • Current - Collector Cutoff
  • 100nA
  • Collector - Emitter Voltage VCEO
  • 12V
  • Pd - Power Dissipation
  • 300mW
  • Current - Collector(Ic)
  • 500mA
  • Transition frequency(fT)
  • 490MHz
  • Vce Saturation(VCE(sat))
  • 300mV@200mA,10mA