Sanyo 109BF24HC2
Sanyo 109BF24HC2
Sanyo 109BF24HC2
Manufacturer No:
109BF24HC2
Manufacturer:
Sanyo
Shipped from:HK Warehouse
Expected Shipping:Thu, May 14 - Fri, May 15, 2026
109BF24HC2 Information
  • Type
  • Parameter
  • Factory Lead Time
  • 16 Weeks
  • Weight
  • 0.595lb 269.89g
  • Material - Frame
  • Plastic
  • Operating Temperature
  • -4~140°F -20°C~60°C
  • Packaging
  • Bulk
  • Series
  • San Ace B120
  • Size / Dimension
  • Square/Rounded - 120mm Lx120mm H
  • Feature
  • Speed Sensor (Tach)
  • Part Status
  • Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
  • Not Applicable
  • Type
  • Parameter
  • Termination
  • 3 Wire Leads
  • Power (Watts)
  • 7.2W
  • Voltage - Rated
  • 24VDC
  • Current Rating (Amps)
  • 0.300A
  • Reach Compliance Code
  • unknown
  • Approval Agency
  • CSA, TUV, UL
  • Operating Supply Voltage
  • 27.6V
  • Lifetime @ Temp
  • 40000 Hrs @ 60°C