Sanyo 109BC12GA7-1
Sanyo 109BC12GA7-1
Sanyo 109BC12GA7-1
Manufacturer No:
109BC12GA7-1
Manufacturer:
Sanyo
Shipped from:HK Warehouse
Expected Shipping:Thu, May 14 - Fri, May 15, 2026
109BC12GA7-1 Information
  • Type
  • Parameter
  • Factory Lead Time
  • 18 Weeks
  • Weight
  • 0.073lb 33.11g
  • Material - Frame
  • Plastic
  • Operating Temperature
  • -4~158°F -20°C~70°C
  • Packaging
  • Bulk
  • Series
  • San Ace B52
  • Published
  • 2017
  • Size / Dimension
  • Square/Rounded - 51mm Lx52.6mm H
  • Feature
  • Locked Rotor Protection
  • Part Status
  • Active
  • Type
  • Parameter
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
  • Not Applicable
  • Termination
  • 2 Wire Leads
  • Power (Watts)
  • 1.44W
  • Voltage - Rated
  • 12VDC
  • Current Rating (Amps)
  • 0.120A
  • Approval Agency
  • CSA, TUV, UL
  • Operating Supply Voltage
  • 13.8V