ONSEMI 1.5SMC36AT3
ONSEMI 1.5SMC36AT3
ONSEMI 1.5SMC36AT3
Manufacturer No:
1.5SMC36AT3
Package:
DO-214AB, SMC
Shipped from:HK Warehouse
Expected Shipping:Thu, May 14 - Fri, May 15, 2026
1.5SMC36AT3 Information
  • Type
  • Parameter
  • Mounting Type
  • Surface Mount
  • Package / Case
  • DO-214AB, SMC
  • Number of Pins
  • 2
  • Operating Temperature
  • -65°C~150°C TJ
  • Packaging
  • Tape & Reel (TR)
  • Pbfree Code
  • no
  • Part Status
  • Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
  • 1 (Unlimited)
  • Termination
  • SMD/SMT
  • Parameter
  • Zener
  • Applications
  • General Purpose
  • Power Rating
  • 1.5kW
  • Voltage - Rated DC
  • 36V
  • Current Rating
  • 30A
  • Base Part Number
  • 1.5SMC
  • Pin Count
  • 2
  • Operating Supply Voltage
  • 30.8V