ONSEMI 1.5SMC20AT3G
ONSEMI 1.5SMC20AT3G
Manufacturer No:
1.5SMC20AT3G
Manufacturer:
ONSEMI
Package:
R-PDSO-C2
Description:
Description: Zener Transient Voltage Suppressor, 20 V, 1500 Watt, SMC, 2500-REEL
Shipped from:HK Warehouse
Expected Shipping:Thu, May 14 - Fri, May 15, 2026
1.5SMC20AT3G Information
  • Type
  • Parameter
  • Pbfree Code
  • Yes
  • RoHS Status
  • RoHS Compliant
  • Part Life Cycle Code
  • Transferred
  • Ihs Manufacturer
  • ON SEMICONDUCTOR
  • Package Description
  • R-PDSO-C2
  • Pin Count
  • 2
  • Manufacturer Package Code
  • Reach Compliance Code
  • not_compliant
  • ECCN Code
  • EAR99
  • HTS Code
  • Type
  • Parameter
  • Samacsys Manufacturer
  • onsemi
  • Additional Feature
  • HIGH RELIABILITY
  • Breakdown Voltage-Max
  • 21 V
  • Breakdown Voltage-Min
  • 19 V
  • Breakdown Voltage-Nom
  • 20 V
  • Clamping Voltage-Max
  • 27.7 V